Nový styl práce dobříšské radnice: „Zkusíme to!“

20. listopadu 2016

Prostě to na nás zkouší. Jsme uprostřed volebního období a ještě k tomu před Vánocemi.
A tak je potřeba makat a není kdy se s věcmi párat, obzvláště, když starosta je na radnici opuštěn, jako kůl v plotě.
Stává se z toho již pravidlo a není divu, že nedůvěra nejen opozičních zastupitelů ale i značné části dobříšské veřejnosti vzrůstá. Poté, co se koaliční partneři pokusili změnit pořadí etapizace v rozšiřování města do oblasti Brodců, poté, co se jim nepodařilo přes odpor veřejnosti prosadit zástavbu Dukelského náměstí, testuje vedení radnice dalšími způsoby naši opoziční bdělost, respektive bdělost dobříšské veřejnosti.
Naposledy jsme pár pokusů zažili při listopadovém veřejném zastupitelstvu. Nejdříve zpanikařili skauti. Není divu, rada města předkládá návrh, kterým skautům připravuje prodej střechy nad hlavou. Dělá to proto, že o koupi bytů údajně projevili zájem nájemníci. Z těch tří je na ZM přítomná vnučka pouze jedné z nich, ta však zájem neprojevila i když „něco o tom slyšela“. Záměr prodeje obhajuje paní místostarostka Neubergerová tím, že prý volala jedna paní, jejíž jméno si nepamatuje a projevila zájem o koupi jedné bytové jednotky. Uznejte vážení dobříšští, že pro takový návrh nemůže zvednout ruku nikdo, ani sám předkladatel.
Přichází na řadu změna rozpočtu. Ve vedení města máme spoustu ekonomických odborníků, a tak nás překvapí fakt, že návrh na 4 milionovou investici z rozpočtu města na nafukovací bruslařskou halu obhajuje pan radní Vávra úvodní větou „Nejsem ekonom, ale určitě ušetříme“. Pravda, ušetřili jsme, protože návrh neprošel, byl totiž absolutně nepřipraven.
A máme tu na pořadu založení nového spolku „Dobříššký sport“, jehož výhodnost obhajuje starosta, nicméně obsáhlé stanovy, které kromě toho, že přináší další byrokratickou bariéru, vykazují závažné nedostatky právního charakteru, a tak návrh neprochází, protože pro něj nehlasují ani odborníci, kteří ho předkládají.
A nakonec se ukazuje, že kromě skautů zpanikařili i starostové okolních obcí, kteří mají pocit, že vedení Dobříše s nimi nespolupracuje ve věci odpadového hospodářství a že si prostě jen realizuje svůj zájem na jejich úkor.
Pro mě z toho všeho vyvstává otázka. Je to prostě jenom špatně odvedená práce vedení města a nebo jsou to výstřely naslepo, které mají odvést a unavit naši pozornost. Komu by se to hodilo. Díky všem, kteří jsou pozorní.
Šťastné vánoční svátky

Mgr. Ivana Lenerová, zastupitelka města za ODS Dobříš

Komentáře k článku

BUĎTE NAŠÍM ČLENEM a podílejte se tak na dění ve městě!
Kontaktujte nás

Máte na nás dotaz? Neváhejte napsat.